Şirket Kurulumu ve Yönetimi

Montenegro’da şirket kurulumu ve sonrasında alınan oturma ve çalışma izinleri, ülkenin AB’ye giriş sürecinde olmasından dolayı önem kazanıyor.

Ülkede bugün 1 Euro sermaye ve 3 evrakla sadece 10 günde şirket kurmak halen mümkün. Şirketler için kurumlar vergisinin de %9 olmasıyla Montenegro ciddi vergi avantajları sunuyor. Ülkede bürokrasinin olmaması, Danışanlarımıza büyük kolaylık sağlıyor. Bugün birçok yabancı ülke vatandaşı Montenegro’da şirket kuruyor. Montenegro’da son 5 yılda kurulan yabancı şirket sayısı 50.000 in üzerinde. Bunların sadece yaklaşık 3000’i Türk şirketi.

Fakat AB uyum yasaları çerçevesinde, her geçen gün yeni kanunlar yürürlüğe giriyor ve Montenegro’da şirket kurulumu ve buna bağlı oturma ve çalışma izinlerinin alınması her geçen gün daha da zorlaşıyor.

Şirket kuruluşundaki işlemlerin kusursuz yapılması ve oturma ve çalışma izinlerinin aralıksız devamı, ileride ülke AB’ye girdikten sonra izinlerin kalıcıya dönme hakkının alınması da büyük önem teşkil ediyor.

Şirket kuruluş aşamalarımız aşağıdaki şekilde işliyor. İstanbul ofisimiz şirket kurulumu için gerekli olan evraklarınızı topluyor. Bu evraklar Tivat ofisimize gönderiliyor ve şirket kurulumunuz gerçekleştiriliyor. Sonrasında sizi Montenegro’ya davet ediyoruz. Tivat ofisimiz sizi havalimanında karşılıyor. Ardından oturma ve çalışma izinleriniz için resmi süreci başlatıyoruz.Tüm bu işlemlerden sonra ekibimiz sizi havalimanına geri bırakıyor.

Şirket kuruluş sürecinden sonra sizi yalnız bırakmıyoruz. Ülkede çıkan ve yürürlüğe giren tüm kanunlarla ilgili bilgilendirme lerimizi ve takipçilerimizi yapıyoruz. Yenilenme süreci başlamadan 60 ve 30 gün önce sizi bilgilendiriyoruz ve her yıl tekrar evrak kontrollerini yapıyoruz. 5.yılın sonunda izinleriniz kalıcıya dönme hakkı kazanıyor.

Tüm bu yıllar içerisinde, ülkede çıkan ve yürürlüğe giren yeni kanunlara göre pozisyon alıyoruz, dosyanızı takip ediyoruz.

100’e yakın şirket kurulumu gerçekleştirmiş ve bu şirketlerden birçoğunun yenileme süreçlerini de halen yürütmekte olan ekibimizle, şirket kurulumundan ve vergi mükellefi haline gelip sisteme dahil olduktan sonraki süreçte de yanınızdayız. 

Tivat veya İstanbul’daki ofisimizden randevu alıp, şirket kuruluş sürecinizle ilgili danışmanlarımızla yüzyüze görüşme yapabilirsiniz.